Майстерність і професіоналізм майбутнього лікаря базуються на професійних компетенціях, які містять теоретичні знання, практичні вміння та комунікативні навички.
Набути цей унікальний досвід впродовж навчання в низькостресовому для студентів та безпечному для пацієнтів середовищі можливо тільки в умовах симуляційного тренінгу.
Кімната медицини катастроф та невідкладних станів дає змогу якісно опанувати та удосконалити практичні навички та командну роботу при наданні екстреної домедичної та медичної допомоги, відпрацювати свої дії в екстрених ситуаціях.
У кімнаті знаходиться автомобіль, який умовно потрапив в ДТП, і майбутнім медикам необхідно евакуювати постраждалих в правильній послідовності, зупинити кровотечу, іммобілізувати зламану кінцівку чи хребет, знеболити постраждалого, заспокоїти рідних. Реалістична атмосфера тренінгу допомагає набути практичного досвіду та довести алгоритм надання невідкладної допомоги до автоматизму аби в умовах справжнього лиха майбутні спеціалісти діяли оперативно, професійно та впевнено. Дані практичні навички виконуються під контролем Кафедри медицини катастроф та військової медицини й кафедри анестезіології та інтенсивної терапії.
Основними напрямками роботи симуляційного класу є: навчання студентів 4-6 курсів I, II медичних та міжнародного факультетів, лікарів-інтернів, немедичних працівників. Навчання проводиться згідно з робочими програмами «Екстрена та невідкладна медична допомога», «Перший на місці події», «Екстремальна медицина».
Проведення студентського гуртка з підготовки студентів до участі у змаганнях з надання ЕМД. Проведення волонтерської діяльності з навчання школярів, військовослужбовців, медичних та немедичних працівників з надання екстреної медичної та домедичної допомоги.
Під час практичних занять студенти опановують алгоритми проведення первинного та вторинного огляду постраждалих; проведення базової та професійної СЛР; надання ЕМД при шокових станах, методи зупинки зовнішньої кровотечі; надання ЕМД при травмі; проведення первинного медичного сортування.