Майстерність і професіоналізм майбутнього лікаря базуються на професійних компетенціях, які містять теоретичні знання, практичні вміння та комунікативні навички.
Набути цей унікальний досвід впродовж навчання в низькостресовому для студентів та безпечному для пацієнтів середовищі можливо тільки в умовах симуляційного тренінгу.
Симуляційне навчання в сучасній медичній освіті є новим інформаційно-навчальним напрямком, який дозволяє покращити та удосконалити якість надання медичних послуг населенню.
Новітні технології дозволяють здобувачам освіти дійти до максимального ступеня реалістичності при імітації різноманітних клінічних сценаріїв, відпрацювати та вдосконалити техніку практичних навичок при проведенні серцево-легеневої реанімації, догляді за хворими, проведенні широкого спектру медичних маніпуляції, виконання яких асоціюється з високим ризиком ускладнень.
Симуляційне навчання стало невід’ємною часткою в системі медичної освіти ЗДМУ. Вже третій рік поспіль в освітньому процесі як для лікарів-інтернів так й студентів використовується віртуальний симулятор пацієнта Body Interact, який об'єднав у собі фундаментальні аспекти з різних клінічних напрямків.
Віртуальний пацієнт, укомплектований різноманітними сценаріями з інфекційних хвороб, кардіології, пульмонології, гастроентерології, ендокринології, педіатрії, невідкладних станів, дозволяє набути та вдосконалити навички збору анамнезу, клінічного обстеження, інтерпретації лабораторних та інструментальних методів дослідження, діагностики та диференційної діагностики, лікування як основного захворювання так й ускладненнь, шляхом призначення препаратів, вибору дозування з урахуванням маси тіла, зросту та ваги пацієнта.
При цьому стан віртуального пацієнта, як й у реальному житті, динамічно змінюється в залежності від правильності надання допомоги. Тому у студентів, лікарів-інтернів, практичних лікарів є унікальна можливість зрозуміти коректність своїх дій, проаналізувати допущені помилки, зробити висновки на майбутнє.