Майстерність і професіоналізм майбутнього лікаря базуються на професійних компетенціях, які містять теоретичні знання, практичні вміння та комунікативні навички.
Набути цей унікальний досвід впродовж навчання в низькостресовому для студентів та безпечному для пацієнтів середовищі можливо тільки в умовах симуляційного тренінгу.
Університет придбав 100 ліцензій на технологію, яка може встановлюватись на будь-який носій: комп’ютер, планшет чи смартфон. На думку учасників презентації, технології гейміфікації дозволяють інтенсифікувати навчальний процес, зробити його цікавішим і динамічнішим завдяки ефекту стовідсоткового занурення.
До платформи фармацевтичного симулятора співробітниками кафедр технології ліків, клінічної фармації та організації економіки фармації додано сценарії роботи фармацевта в аптеці з урахуванням протоколів фармацевта (наказ МОЗ №7 05.01.2022), принципів фармацевтичної опіки та інших нормативних документів, що дозволяє студентам на базі навчальної аптеки ЗДМФУ відпрацьовувати практичні навчики в сучасному інтерактивному форматі.
Так на кафедрі клінічної фармації студенти 5 курсу освітніх програм «Фармація», «Технології парфумерно – косметичних засобів» денної форми навчання відпрацьовують практичні навички за дисципліною «Використання лікарських засобів – фармацевтична опіка». Симулятор дозволяє опрацьовувати навички збору скарг пацієнта, аналіз його захворювання, лікарський анамнез, допомагає виключити загрозливі стани при наданні фармацевтичної опіки, сприяє у виборі раціональної лікарської форми, навичках ділового спілкування відповідно до затверджених протоколів.
Використання симулятора уже заплановане для проведення курсів спеціалізації «Клінічний фармацевт», що охлплює підготовку працівників аптек. Загалом на кафедру передано 35 акаунтів доступу до платформи, що дозволяє одночасно проводити навчання у декількох груп студентів.
На кафедрі управління та економіки фармації зазначене програмне забезпечення використовується при вивченні дисциплін «Організація економіки фармації», «Фармацевтичний менеджмент і маркетинг» у студентів 5 курсу І фармацевтичного факультету. Сформовані сценарії для роботи фармацевта першого контакту з пацієнтом та при наданні допомоги при різних захворюваннях. Сценарії побудовані за алгоритмом: пацієнт звертається до аптеки, а фармацевт починає процедуру - відпускає медикаменти за рецептом і надає фармацевтичні послуги із використання прописаних препаратів. Також важливим є те, що фармацевт повинен визначити алгоритм роботи з обліковими документами наданого рецепту та здійснення відповідних маніпуляцій, а також виконати відповідні маркетингові заходи в даній ситуації. Відпуск медикаментів здійснюється з елементами мерчандайзингу та дотриманням умов зберігання. Такий алгоритм дозволяє відпрацьовувати не тільки практичні навички з урахуванням онлайн технологій, а й розвивати компетентності роботи фармацевта з цифровою фармацією.
Загалом кафедра має 26 акаунтів, які дозволяють одномоментно отримати доступ до платформи кільком групам студентів.