Основна інформація

Майстерність і професіоналізм майбутнього лікаря базуються на професійних компетенціях, які містять теоретичні знання, практичні вміння та комунікативні навички.

Набути цей унікальний досвід впродовж навчання в низькостресовому для студентів та безпечному для пацієнтів середовищі можливо тільки в умовах симуляційного тренінгу.

Лікарі-інтерни МНС

Лікарі-інтерни МНС

Максимально наблизити лікарів – інтернів спеціальності  медицина невідкладних станів до їхнього майбутнього робочого місця – таке завдання поставив перед майбутніми колегами доцент кафедри медицини катастроф та військової медицини Олег Льовкін, організувавши тренінг  з невідкладних станів у салоні реанімобіля.

Оснащений за всіма вимогами спеціалізований автомобіль експертного класу для надання невідкладної медичної допомоги та транспортування пацієнтів у критичному стані – одна з навчальних локацій майбутніх медиків у Міжкафедральному тренінговому центрі. Наразі він прислужився лікарям – інтернам, які цьогоріч завершують дворічний цикл підготовки і завтра, ймовірно, рятуватимуть потерпілих саме на таких колесах.

«Практичне заняття ми побудували в салоні реанімобіля, - розповів Олег Анатолійович, - наші здобувачі цієї спеціальності готуються працювати лікарями на «швидкій», або у приймальних відділеннях лікарняних закладів, тобто, матимуть справу зі складними випадками у пацієнтів, де реакція з їх порятунку має бути миттєвою і рішення треба буде приймати невідкладно. Усі вісім членів команди упродовж чотиригодинного тренінгу відпрацювали ряд навичок, які раніше проходили у тренувальному класі Міжкафедрального тренінгового центру, а тепер закріпили в реанімобілі.

Демонстрували проведення розширеної серцево–легеневої реанімації з використанням манекену, який є в автомобілі. Використовували додаткове оснащення: дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легень, прилади моніторування критичного  стану пацієнта - електрокардіограф, тонометр, глюкометр, пульсоксиметр та іншу апаратуру.

Кожен з присутніх на занятті мав змогу повторити усі маніпуляції стільки разів, скільки потрібно, щоб вони стали автоматичними. Проаналізували алгоритм надання допомоги потерпілому, який потрапив у критичну ситуацію, відпрацювали також збір анамнезу, особливості спілкування з пацієнтом в салоні, проведення первинного і вторинного  його огляду, моніторування стану. Заняття відбулося динамічно, всі отримали задоволення від злагодженої роботи в команді».

7.05.2024

69035, м. Запоріжжя, вул.Сталеварів, буд.31Б,

training.center@zsmu.zp.ua

Відправити E-mail

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів - тільки за умови посилання на сайт міжкафедрального тренінгового центру ЗДМФУ.

Мапа сайту