Основна інформація

Майстерність і професіоналізм майбутнього лікаря базуються на професійних компетенціях, які містять теоретичні знання, практичні вміння та комунікативні навички.

Набути цей унікальний досвід впродовж навчання в низькостресовому для студентів та безпечному для пацієнтів середовищі можливо тільки в умовах симуляційного тренінгу.

Підсумкова атестація у лікарів-інтернів

Підсумкова атестація у лікарів-інтернів

У навчально - науковому інституті післядипломної освіти ЗДМФУ розпочалася підсумкова Атестація інтернів різних спеціальностей, яка триватиме упродовж тижня.

 Лікарі – інтерн другого року навчання за фахом «внутрішні хвороби» сьогодні у Міжкафедральному тренінговому центрі ЗДМФУ у дві зміни складають іспит з практичних навичок. Демонструють вишкіл  40 здобувачів освіти.

Оцінює їхні знання авторитетна Атестаційна комісія під керівництвом завідувача кафедри терапії та кардіології ННІПО доктора медичних наук професора Віталія Кривенка. У комісії професори і доценти цієї кафедри та співробітники кафедри внутрішніх хворою ННІПО, яку очолює кандидат медичних наук, доцент Світлана Подсевахіна. Під час іспиту Міжкафедральний тренінговий центр відвідав в.о. ректора ЗДМФУ, професор Юрій Колесник.

Іспит передбачає проходження чотирьох станцій: першою з них є виконання завдання за сценарієм Body Interact, на трьох наступних здобувачі мають продемонструвати інтерпретацію кардіограми, аускультацію легень, здійснити серцево – легеневу реанімацію.

Член Атестаційної комісії, професор, доктор медичних наук, сертифікований експерт Європейської Асоціації кардіоваскулярної візуалізації з ехокардіографії, посол України в Європейській асоціації кардіоваскулярної візуалізації Михайло Колесник відзначив важливість цього етапу Атестації, зокрема, уміння працювати зі стандартизованим віртуальним пацієнтом.  Усі  здобувачі в рівних умовах отримають однаковий сценарій, за 15 хвилин їм слід розв’язати клінічну ситуацію, продемонструвати основні навички збору анамнезу, клінічного огляду, визначити плани діагностики і в подальшому – алгоритм лікування цих пацієнтів. За трьома параметрами – обстеження, діагностика і лікування, - надаватимуться окремі бали. Є інтегральний бал, який дозволяє зрозуміти екзаменаторам, чи був успішним сценарій і клінічна ситуація розв’язана вірно, а  чи пацієнт, образно кажучи, «вмирає» через недостатню компетентність майбутнього лікаря.

Михайло Юрійович вважає важливим і наступний етап Атестації, що пройде завтра і післязавтра - це  презентація найцікавіших клінічних випадків, з якими мали справу лікарі–інтерни. Обговорення доповідей відбудуться в Університетській клініці у форматі клінічної конференції.

Завершальним етапом підсумкової Атестації стане співбесіда інтернів із членами Атестаційної комісії.

19.06.2023

69035, м. Запоріжжя, вул.Сталеварів, буд.31Б,

training.center@zsmu.zp.ua

Відправити E-mail

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів - тільки за умови посилання на сайт міжкафедрального тренінгового центру ЗДМФУ.

Мапа сайту