Майстерність і професіоналізм майбутнього лікаря базуються на професійних компетенціях, які містять теоретичні знання, практичні вміння та комунікативні навички.
Набути цей унікальний досвід впродовж навчання в низькостресовому для студентів та безпечному для пацієнтів середовищі можливо тільки в умовах симуляційного тренінгу.
У Міжкафедральному тренінговому центрі ЗДМФУ проходять тренінги для кандидатів в усиновлювачі та опікуни. Такі заняття вже відбувалися у стінах університету на прохання керівництва Запорізького обласного центру соціальних служб обласної державної адміністрації. Адже Міністерством соціальної політики України передбачено Програму підготовки кандидатів у прийомні батьки, якими є батьки-вихователі, опікуни/піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі. Одним із обов’язкових занять для кандидатів є цикл «Домедична допомога дитині», спрямований на поліпшення знань і практичних навичок з надання першої домедичної допомоги при невідкладних станах дітям різної вікової категорії».
Учасники тренінгу зустрілися з Леонідом Овчаренком, доктором медичних наук, професором кафедри дитячих хвороб Навчально-наукового Інституту післядипломної освіти ЗДМФУ, мали змогу поставити професору багато запитань.
Заняття у Міжкафедральному тренінговому центрі продовжили співробітники кафедри дитячих хвороб ЗДМФУ. Доцент Анна Давидова демонструвала курсантам надання домедичної допомоги дітям - під час раптової зупинки серця, у разі підозри на шок, на гостре отруєння невідомою речовиною, в непритомному стані тощо.
Професор цієї кафедри Ірина Редько вела бесіду зі слухачами тренінгу про харчування дітей, особливості догляду за малюками наймолодшого віку.
Під час тренінгу у повному обсязі використовувались манекени для серцево-легеневої реанімації, для відновлення прохідності верхніх дихальних шляхів, муляжі та інше обладнання, що дає відчуття реальної ситуації.