Майстерність і професіоналізм майбутнього лікаря базуються на професійних компетенціях, які містять теоретичні знання, практичні вміння та комунікативні навички.
Набути цей унікальний досвід впродовж навчання в низькостресовому для студентів та безпечному для пацієнтів середовищі можливо тільки в умовах симуляційного тренінгу.
Днями відбувся цікавий тренінг для студентів Медичного фахового коледжу ЗДМФУ з курсу «Перша медична допомога при невідкладних станах в умовах воєнного стану» організовано для здобувачів освіти першого і другого курсів відділень «Фармація» і «Сестринська справа».
Курс «Перша медична допомога при невідкладних станах в умовах воєнного часу» розрахований на два дні, передусім, щоб систематизувати отримані знання. Першого дня студенти відпрацьовують базову серцево – легеневу реанімацію з використанням автоматичного дефібрилятора. Це одна з головних навичок, яка може знадобитися у нашому прифронтовому місті. Адже, наприклад, під час вибуху, як це бувало внаслідок ворожих атак, людина може не зазнати фізичного ушкодження, але отримати серцевий напад, аж до зупинки серця. До прибуття бригади «швидкої» їй слід надати першу допомогу в алгоритмі серцево – легеневої реанімації.
Важливим є другий день тренінгу, коли відпрацьовуються уявні ситуації у зоні мінно – вибухових травм, зокрема, пов’язані з потребою зупинки кровотеч – критичної і некритичної. Студентам пояснюють, як правильно оглядати пацієнта у випадку втрати крові, щоб вчасно надати йому допомогу до приїзду «швидкої».