Майстерність і професіоналізм майбутнього лікаря базуються на професійних компетенціях, які містять теоретичні знання, практичні вміння та комунікативні навички.
Набути цей унікальний досвід впродовж навчання в низькостресовому для студентів та безпечному для пацієнтів середовищі можливо тільки в умовах симуляційного тренінгу.
До отримання заповітного сертифіката залишився один крок – Атестація. Цьогоріч вона вперше проходить у впорядкованому корпусі колишнього пологового будинку №1, що належить університету. Приміщення обживають кафедри ЗДМУ, тут досить простору для навчання, практичних тренінгів майбутніх лікарів. Усі кабінети із сучасним ремонтом, наразі облаштовані під складання практичних навичок інтернами. У комп’ютерному класі, що на першому поверсі, під керівництвом заступника декана факультету післядипломної освіти, доцента Дениса Задираки здобувачі освіти працюють над сценаріями Body interact, - кожен має завдання зі своєї спеціальності.
«Атестація лікарів-інтернів складається з практичних навичок та співбесіди на кафедрах, - коментує декан факультету післядипломної освіти, доктор медичних наук, професор Юрій Рябоконь. – Здобувачі освіти працюють у групах, Атестація на базі цього тренінгового центру триває упродовж трьох днів. Їхні знання оцінюють атестаційні комісії при кожній кафедрі. Інтерни за всіма спеціальностями мають пройти чотири етапи практичних навичок: серцево-легеневу реанімацію з манекенами, основи електрокардіографії, самостійно продемонструвати вміння працювати з електрокардіографом, зняти показники, розшифрувати їх, проаналізувати патологічні стани, визначити діагноз. Важливий етап - робота з віртуальним пацієнтом за сценаріями спеціальностей. Четвертою складовою практичних навичок є диференційна діагностика з кожної спеціальності за багаторівневими задачами».
Наставники уважно і вимогливо ставляться до лікарів-інтернів, однак доброзичливо підтримують уже без п’яти хвилин колег, адже куди серйозніші вимоги до них пред’явить завтра професія.